KUS VAASID, SEAL KA LILLED: 5 PRAKTILIST NÕUANNET TUNNUSTATUD FLORISTILT

Kevade eel on paras aeg rääkida lilledest. Hollandist pärit Alexander Posthuma on kaasaja üks andekamaid floriste. Alexanderi lilleseaded kaunistavad losse, muuseume, ettevõtteid, laevu ja hotelle. Oma seadete loomisel lähtub Alexander mõtteterast: „Iga lillekimp peab jutustama loo ja peegeldama emotsioone. Vastasel juhul on tegu lihtsalt elutu koopiaga.“

POSTHUMA 5 PRAKTILIST NÕUANNET KODUSEKS LILLESEADEKS

  1. Vaasi valikul lähtu eelkõige praktilisusest. Keeruka kujuga vaase on raske puhastada, mistõttu võib vaasile ebameeldiv lõhn tekkida. Ei tasu ka ülemäära suurt vaasi osta, sest nii võib lillede peale kuluda terve varandus. Kõrgete bukettide jaoks on ideaalne kitsama kaelaga vaas, mis aitab hoida kimbu algset kuju. Samas roosidele sobib paremini kitsama alaosaga koonusekujuline vaas. Siis on roosidel piisavalt ruumi avaneda.
  2. Vaasid ja lilleseaded võiksid käia ühte sammu serviisiga. Vali serviisilt üks värv ja peegelda seda lilledega. Pastelne serviis sobib imehästi õrnroosa, helesinise või mimosa-kollasega. Kontrasti loomiseks võib roosat kombineerida erksa lilla, violetse või tumerohelisega. Kui serviis on niigi erk, siis peaksid lilled neutraalsemad olema (näiteks vaasitäis valgeid roose või tulpe).
  3. Lõikamisel kasuta alati teravat nuga. Puhas ja täpne lõige aitab lillel kauem säilida. Vesi saab läbi pisikeste pooride vabalt üles liikuda.
  4. Mida kõvem vars, seda rohkem vett! Roosid vajavad palju vett. Tulbid, nartsissid ja gerberad on vähem nõudlikud. Leige vesi imendub kõige paremini. Üleliigsed lehed tasub ära noppida, sest lehed tõmbavad kõige rohkem vett.
  5. Tulbid vajavad erilist hoolt. Enne vaasi asetamist keera lilled paberi sisse ja paiguta mõneks tunniks veeämbrisse. Nii imavad varred piisavalt vett ja tulbid hoiavad kauem oma kuju.
  6. Bakterite leviku piiramiseks võib vette tilgutada pisut valgendit. Alexanderi salarelv on üllatuslikult karastusjook Sprite (Seven-Up). Suhkur pidavat õitele jõudu andma.

Kus lilled, seal ka vaasid! Villeroy & Bochi uue vaaside kollektsiooniga saad tutvuda siin: https://lartusi.ee/kategooria/uus/