Gloster – luksusklassi välimööbel

Glosteri lugu algab 60ndate Lääne-Aafrikas. Alguses toodeti mööblit kohalikule turule ning oskuste paranedes ka ekspordiks Euroopasse. Keskkonna- ja eetikateadliku tootjana kasutati väiksemate osade tootmiseks isegi äravisatud oksi ja puukändusid. Kümne aastaga kasvas ettevõttest Aafrika suurim mööblitootja. 1970. aastal koliti tootmine ja teadmised Aasiasse, sest just seal oli juurdepääs Indoneesia istandusele.  

Glosteri kaubamärk asutati 1981. aastal ja kasvas järgnevate kümnenditega maailma juhtivaks tiik-välimööbli kaubamärgiks. Ajapikku lisandusid sortimenti toolid, söögilauad ja lamamistoolid. Olenemata materjalist on Glosteri rõhuasetus kompromissitul kvaliteedil. Tõenäoliselt võib leida odavamat välimööblit, kuid paremat kindlasti mitte. Glosteri filosoofia võtmeks on ka veendumus, et välimööbel on sisemööbliga võrdväärne. Seda nii esteetika kui kvaliteedi poolest.

Glosteril on Indoneesias Java linnas Surabaya lähedal oma tehas. Vahetus läheduses paikneb ka tiigipuu istandus. Kõrgeima kvaliteedi saavutamiseks kombineeritakse traditsioonilisi ja kaasaegseid meetodeid. Lisaks tiigipuule kasutatakse roostevaba terast, pulbervärvitud alumiiniumi ning punutisi. Puitu lihvitakse peene liivapaberiga, mis annab mööblile ülimalt pehme pealispinna ning aitab mööblil niiskusega paremini toime tulla.

Materjalinäidistega tutvumiseks lepi kokku personaalne konsultatsioon. Huvi korral kirjuta: karin.mangel@lartusi.ee

KOLLEKTSIOONID

Mistral

Mistral ühendab endas peened ja samas keerukad detailid. Tulemuseks harmooniline kooslus neutraalses värvipaletis, mis on loodud keskkonda täiustama mitte domineerima.

Lima

Henrik Pederseni Lima kollektsioon ühendab endas looduslikud materjalid ja põhjamaise praktilisuse. Mooduleid saab kombineerida täpselt teie soovi järgi, ainsaks piiranguks fantaasia.

Fern

Inspireerituna lahtirulluva sõnajala õrnadest lehtedest, on Sebastian Herkneri Fern justkui ood loodusele. Tüüpiliselt skandinaavialik tiigipuust raam rõhutab punutud seljatoe kontuure ja mööbli ülimat mugavust.

Ambient valgustid

Parima taustvalgustuse saavutamiseks ühendab välivalgustite kollektsioon Ambient endas lihtsuse ja valguse. Ilmastikukindlatel LED-valgustitel puuduvad inetud kaablid ning kaugjuhtimine tagab hõlpsa kasutuse.

Dune

Sarnaselt vooglevale kõrbeliivale ühendab Dune endas pehmeid jooni ja korduvaid mustreid. Dune’i keskmes on Sebastian Herkneri kujundatud ja 3D-kudumistehnoloogia abil valminud kangad, mis on läbivaks motiiviks nii väli- kui sisemööblil.

Kay

Kay sarja defineerivaks elemendiks on kahtlemata võimas seljatugi. Tahtlikult suur ja kaunilt kumer. Brindle, Harvest ja Copper värvis ilmastikukindel punutis kombineerituna delikaatse tiigipuust raamiga – Kay’s kohtub ajatu stiil praktilise mugavusega.

Blow

Nende kaunilt ümarate keraamiliste aluste pehmed jooned ja looduslikud toonid sobituvad ideaalselt tiigipuust lauaplaatidega. Pilgupüüdjad igas ruumis ning ideaalsed kaaslased Glosteri toodetele.

Materjalinäidistega tutvumiseks lepi kokku personaalne konsultatsioon. Huvi korral kirjuta: karin.mangel@lartusi.ee