Lartusi vaateakendest said taevalikud vitraažid

Lähenemas on pühad ja jõulukinkide varumise aeg. Lartusi tähistab seda erakordselt silmapaistval moel – Narva mnt 7B ja Rocca al Mare keskuse esinduskaupluste vaateaknad on muutunud värvi- ja valgusküllasteks vitraažideks, mida kaunistavad pildid disainiklassikaks saanud hitt-toodetest.

Möödakäijad ja külastajad tunnevad illustratsioonidelt ära näiteks Philippe Starcki Alessile disainitud legendaarse tsitrusepressi, klassikaks kujunenud espressokannu ja pipraveski. Vaateakende autoriteks on loovagentuur Salama ja kunstnik Britt Samoson, kes ammutas inspiratsiooni loodust uurinud Leonardo Da Vinci Vitruviuse mehest ja Fibonacci spiraalist. Esimene neist esindab inimkeha ideaalseid proportsioone, mida otsivad oma loomingus paljud disainerid, ning Fibonacci spiraal kannab endas sõnumit looduse kuldlõikelisest täiuslikkusest.

„Idee ostukohast kui tänapäevasest pühakojast ja jõuludest kui aasta suurimast ostupühast pole uus. Lartusi puhul inspireeris meid vaatenurk, et pühalikkust on ka taotluses tuua ilu ning harmooniat argiellu keskkonna ja atmosfääri kaudu, mille me enda ümber loome”, selgitab lahenduse tagamaid Salama loovjuht Madis Ots.Kunstnik Britt Samoson näeb looduses korraga nii kaost kui matemaatilist korrapära ja seda, et neid kombineerides disainib oma maailma ka inimene: „Lartusi toodetes on see eriti hästi näha – see on orgaaniline ja mõjub, nagu oleks kogu aeg olemas olnud. Selle kohta võib öelda jumalik. Võib öelda taevalik. Minu jaoks on see lihtsalt – õige. Samamoodi tekitas kohe õige tunde idee lahendada Lartusi vaateaknad just nii.”

Lartusi asutaja Karin Mängel kommenteerib ettevõtte jõululahendusi järgmiselt: „Taevaliku disaini kodu” on Lartusi jõulumoto. Kui tulete meie kauplustesse, siis tajute – meeleolu uue disainiga akende taga on mõnus. Meie pakutavate toodete disain on funktsionaalne ja silmale ilus vaadata, mis on kaunistuseks igale kodule ning kindlasti oodatud kingitus.”

Lartusi sisustuskaubamaja esindab Eestis brände ALESSI, Baobab, Blomus, Chilewich, Degrenne, FRAMA, Georg Jensen Damask, HUGO BOSS, Humdakin, KAI, Kenzo, LIND DNA, Mariage Freres, MENU, Mette Ditmer, Microplane, Miyabi, Peugeot, Ralph Lauren, Rogaška, Rosenthal, Rösle, Sambonet, Serax, Staub, Zwilling J.A. Henckels, Urban Apothecary, Villeroy & Boch, Yves Delorme.

Tutvu Lartusi jõulupakkumistega kodulehel ja Facebookis.