Villeroy & Boch toob taas püünele ikoonilised 70ndate La Boule’i lauanõud

Värvikad 70ndate stiilisugemed on taas vaikselt interjööridesse imbumas, laienedes muu hulgas sisustusaksessuaaridele, millest ei jää puutumata nii lauanõud kui ka näiteks voodipesu ja muud kodutekstiilid. Nii on ka Villeroy & Boch puhunud tolmu maha 70ndatest pärit ikoonilistelt La Boule’i lauanõudelt, esitledes nüüd 50 aastat hiljem eksklusiivsete portselannõude kollektsiooni uutmoodi tõlgendust. Moodsas versioonis on esindatud kontrastsed, ent teineteist täiendavad vastandid – kollektsioon “Memphis” uhkeldab endiselt 70ndatele omase julge ja pisut psühhedeelse värvikasutusega, selle kõrval pakub aga rahustavat tasakaalu minimalistlik must ja valge nõudekomplekt.

Heidame aga pilgu pisut minevikku, et mõista, miks La Boule’ist on saanud kultuslik klassik, mida ihaldavad paljud kollektsionäärid üle maailma. Kui Helen von Boch 1971. aastal pisut ulmeliselt mõjuva keraja vormiga (la boule on prantsuse keeles pall või pallike) ja n-ö matrjoška-laadse lauanõude komplekti kujundas, oli see tugevalt avangardistlik ja oma ajast ees. La Boule oli tol ajal muljetavaldav, üllatav ja revolutsiooniline kontseptsioon, mis ühtis samas 70ndate mängulisuse, muretuse ja kosmilisusega. Olid ju 70ndad esteetiliselt mõjukas dekaad, kus domineerisid julged värvid, nagu kollane, roheline, pruun, punane, türkiissinine ja oranž, ning disainis hakati kasutama uuenduslikke materjale – plastmassi ja vinüüli. Sellele kitšilikule disko-vibe’ile vastandus hipilik eklektika – naturaalsed värvitoonid, makramee ja rotang. Musta ja valget värvi kasutati taustaks või tasakaalustamaks toretsevaid toone.

Kõik see on esindatud ka La Boule’i vastandlikus lauanõude kollektsioonis, kus must ja valge komplekt avaldavad muljet oma elegantselt lihtsa disainiga ehk läikiva valge või mati musta viimistlusega, värvikas “Memphis” aga silmatorkava kujundusega, mida iseloomustavad kontrastsed ja ebatavalised värvikombinatsioonid ning mängulised mustrid.

La Boule’i eksklusiivses seitsmeosalises portselannõude komplektis on kokku kaks kaussi, neli õhtusöögitaldrikut ja üks serveerimisvaagen, milles on ideaalses sümbioosis silmapaistev esteetika ja funktsionaalsus – nii ei ole need ainult pilgupüüdjad laual, vaid kogu ruumi sisekujunduses, tuues sinna heas mõttes retrohõngulisust ja 70ndatele omast uljast karakterit.