Alessi sajas aastapäev toob meile kitši

Alessi juubeli raames keskendume väärtustele, mis on kandnud disainitehast juba 100 aastat. Neist esimene kõlab küll eesti keeles pisut kentsakalt, ent mõte on sellegipoolest mõistetav. „Tööstuslikus käsitöös“ peitub Alessi olemus, mis – nagu selgitas Alberto Alessi – on kuldne kesktee masstootmise ja käsitöö vahel. Masinatel on küll tootmises kandev roll, kuid teenivad siiski inimese loomingulisi vajadusi. Nii kohtub masin inimesega ajaloolises Twergi kollektsioonis, mis loodi juba 1989. aastal ja peegeldab Alessi tihedat sidet keskkonnaga. Nimi „Twergi“ (tõlkes päkapikk) pärineb Alessit ümbritsevates orgudes räägitud kohalikust murdest. „Twergid“ õpetasid inimestele kuidas puitu ja muid metsast pärit ressursse otstarbekalt kasutada.

Twergi uus tulek tutvustab Ettore Sottsassi viimaste aastakümnete olulisimaid puitprojekte ning väikest, kuid esinduslikku valikut toodetest, mille kujundasid 90ndatel Andrea Branzi, Kuno Prey ja Bertolani Becchelli Associati. Sottsassi käe all on sündinud purgid, korgitser ning soola- ja pipraveskid. Kitšilikult kirevate esemetega viib disainimeister meid põnevale kromaatilisele rännakule. Tegu on veepõhiste värvidega, mis on lahustivabad, keskkonnasäästlikud ja tervisele ohutud.

Limiteeritud kollektsioon tuleb spetsiaalsetes pakendites, millel on lisaks Alessi sajanda aastapäeva logole ka väike päkapikk, mille kujundas 1989. aastal kuulus Ameerika graafiline disainer Milton Glaser.

Lartusil on au olla Alessi sajanda aastapäeva programmi eestvedaja Baltikumis. Meie Alessi valikuga saad tutvuda siin: https://lartusi.ee/brand/alessi/