Lartusi nugade maailm

“Nuga on köögis otsekui sinu enese käepikendus. See väljendab su andekust, oskusi, andeid, kogemusi, unelmaid ja soove,” – Anthony Bourdain “Les Halles Cookbook”

Zwilling J.A.Henckels

Nugade, kääride, köögi – ja sööginõude tootja Zwilling J.A.Henckels on üks vanimaid kaubamärke maailmas. Zwilling ehk tõlkes kaksikud registreeriti 1731. aastal Peter Henckelsi poolt. 40 aastat hiljem lisas Peteri poeg Johann Zwillingule oma perenime Henckels. Esimene pood avati 1818. aastal Berliinis, järgnes pood New Yorkis ja hiljem Viinis.

Zwilling J.A.Henckels tähistab saksa täpsust ja kvaliteeti. Viimane on ettevõtte põhiväärtuseks tänagi.

Zwilling J.A. Henckels e-poes

MIYABI

Minimalism, graatsilisus ja elegants on jaapani kultuuri kolm alustala. Zwilling Groupi bränd MIYABI vastab vaieldamatult kõigile kolmele. MIYABI nuge toodetakse vastavalt parimate meistrite traditsioonile. Võib julgelt väita, et MIYABI puhul on tegu ehtsa jaapani brändiga, nii disain kui tootmine toimub jaapanlaste täpse pilgu all. Nuge toodetakse Jaapani ’terasepealinnas’ Sekis.

MIYABI e-poes

KAI

KAI on rikka ajalooga 100-aastane bränd Jaapanist. Alates 1908. aastast on maailmani toodud rohkem kui 10000 erinevat toodet alates kääridest ja lõpetades muidugi kööginugadega. KAI nugasid hindavad võrdselt nii professionaalid kui kodukokad üle terve maailma. Populaarsemate sarjade hulka kuuluvad Wasabi Black ja Shun. Esimene pakub tippkvaliteeti taskukohase hinnaga. Teine, pisut kallima hinnasildiga sari, hõlmab endas nuge kui kunstiteoseid. Hoolimata hinnaklassist on mõlema puhul tegu investeeringuga terveks eluks.

KAI e-poes

Stelton

Stellan ja Carton olid kaks head sõpra, kes 1960. aastal ühendasid oma nimed rajades Taani ühe tuntuima kaubamärgi. Algusaastatel prooviti kätt erinevatel aladel (spordijalanõud, mööbel), kuid tõeline läbimurre ilmutas end ühe pisikese Taani tehase Danish Stainlessi kujul. Danish Stainless tootis roostevabast terasest lauatarbeid. Viimased olid Taanis tol ajal väga trendikad. Koostöös Danish Stainlessiga tõi Stelton turule ülimenuka kastmenõu. Hiljem liitus firmaga uus tegevjuht Peter Holmblad, kelle lennukas visioon viis Steltoni uuele tasemele. Holmblad uskus, et ellujäämiseks peab firma eristuma eelkõige tootedisaini poolest. Nii pöördus Peter oma kasuisa ja Taani kuulsaima disaineri Arne Jacobseni poole. Koos kujundati Steltonist tänaseks maailmakuulus kaubamärk.

Stelton e-poes