Lõhnaküünla valikul tasub investeerida headesse kaubamärkidesse

Pimedad sügisööd on kohal ning lähenemas on tähtpäevad, mis seostuvad hubase, rahuliku kodu ja muidugi pehme küünlavalgusega. 

Küünlad on olnud oluliseks valgusallikaks ja saatjaks tähtsatel pidustustel juba tuhandeid aastaid, ehkki nende täpne päritolu on siiani saladuseks jäänud. Arvatakse, et esimesena hakkasid küünlasarnaseid tuleallikaid kasutama vanad egiptlased, valmistades loomarasvast tõrvikuid. Küünal tänapäevasel kujul pärineb Rooma keisririigi aegadest. Keskajal avastati materjalina ka mesilasvaha, mis põles puhtama ja selgema leegiga, ent oli küllaltki kallis.

Tänu 19. sajandi tööstusarengule muutusid nad luksuskaubast laiemalt kättesaadavamaks ning algas parafiinist küünalde võidukäik.

Tänapäeval on küünlad küll minetanud praktilise tähtsuse valgusallikana, ent on asendamatud atmosfääri loomisel

Tänapäeval on küünlad küll minetanud praktilise tähtsuse valgusallikana, ent on asendamatud atmosfääri loomisel. Viimastel aastakümnetel on saanud neist oluline sisedisaini element ja sobiv kingitus lähedasele. Valik on kirev: erinevad värvid, kujud, materjalid. Loomulikult ka lõhnaküünlad, mis lisaks pehmele valgusele ja silmailule mõjutavad meeleolu läbi lõhnataju.

Lõhnaküünla valikul tasub investeerida headesse kaubamärkidesse.

Materjal on olulisem aspekt kui pealtnäha tunduda võib ning tasub eelistada tootjaid, kes kasutavad kvaliteetsemaid materjale kui parafiin ning ei sisalda tervisele kahjulikke sünteetilisi aineid. Näiteks Urban Apothecary küünlad on valmistatud keskkonnasõbralikust sojavahast, mis põleb parafiinist 90% puhtamalt. 

Suurepärane valik on ka Baobabi puuvilla sisaldavad lõhnaküünlad, mis on tervisele ohutud ja kauakestva aroomiga.

Samuti tasub pöörata tähelepanu küünla alusele ning vältida pliid, mis eraldab põlemise ajal mürgiseid aineid. 

Kvaliteetsed lõhnaküünlad põlevad kauem odavamad parafiinist küünlad. 300 grammine Urban Apothecary kestab kuni 60 tundi ning Baobabi valmistab ka suuri lõhnaküünlaid, mille põlemisaeg ulatub 400 tunnini! Üllataval kombel on küünalde põlemisaeg pikem kui küünlal on rohkem kui üks kangas, sest see aitab kuumusel ühtlaselt jaotuda. Need peaksid ka asetsema üksteisest piisavalt kaugel, et tuled ei ühenduks üheks leegiks.

Urban Apothecary lõhnavalik on valdavalt inspireeritud taimedest

Kahtlemata olulisim faktor lõhnaküünalt ostes ongi lõhn, mis juba mõne õhusõõmuga võib mõjuda rahustavalt, elustada nostalgilised mälestused ja viia meid kaunitesse paikadesse. Korralikult valitud küünal võib isegi avaldada positiivset mõju tervisele, kõrvaldada väsimuse või peavalu. 

Usaldusväärsete kaubamärkide lõhnaküünaldes kasutatakse parfüüme, mis on meeldiva ja mitmetahulise lõhnabuketiga. Urban Apothecary lõhnavalik on valdavalt inspireeritud taimedest, mis loovad eredalt nostalgilise meeleolu ja viivad meid tagasi meeldivasse minevikku. Näiteks suvine Vine Tomato või müstiliselt indiapärane Tuberose Petal.

Baobabi lõhnaküünlad, nagu nimigi reedab, on inspireeritud Aafrika, eriti Tansaania loodusest. Samuti on neil erinevaid kollektsioone, mis viivad meid nii läbi Euroopa riikide, kui Venemaa steppide.. 

Meie soovitame algavaks talvehooajaks Baobabi Les Exclusives sarja ning inglise päritolu Urban Apothecary Red Cedar ja Smoked Leather lõhnaküünlaid. Viimased leiad kõikidest Lartusi kauplustest.