5 nõuannet, kuidas valida ideaalset kingitust

Nii kaugele, kui ulatub inimkonna ajalugu, on kingitused olnud lahutamatu osa meie traditsioonidest. Ka teaduse silmis on kingituste näol tegemist väga olulise kommunikatsioonivahendina sotsiaalses suhtluses, võimaldades väljendada emotsioone ilma sõnadeta. Kingituse eesmärk võib olla erinev. Kohusetunne, soov saada vastuteenet või, peamine ja ilusaim eesmärk, näidata lähedust ja tundeid, kinkida rõõmu. Jõuludel on kahtlemata oluline just see viimane põhjus. 

Kuidas aga tõlkida armastus lähedaste vastu õigesse kingitusse ja vältida pühade-eelset peavalu? Oleme pannud kirja 5 universaalset nõuannet, mis lihtsustavad valiku tegemist ning aitavad vältida kingisaaja pettumust!

  1. Millise inimesega on tegu?

Kellele kingitus mõeldud on? Võid isegi haarata paberilehe ja pliiatsi ning panna kirja huvid ja eelistused, mis sulle inimesega seoses meenuvad. Ehk kogub ta maale ja saad lisada ühe ta kollektsiooni. Või on ta andunud söögitegija, kes vajab inspiratsiooni uue kokaraamatu näol. Proovi mõelda end tema asemele ja kujuta ette, mille nägemise üle kingipakis ta rõõmustaks. 

2. Kuula vihjeid

Vahel on õige kingi valik lihtsam kui sa arvad, sest saaja on juba aasta jooksul vihjanud asjadele või kogemustele, mida soovib kingipakist leida. Uus raamat, spaapuhkus, kõrvarõngad, millele ta poes osutas või peen portselanserviis. Meenuta ja tee oma lähedase unistus teoks!

3. Küsi!

Kui tähtis ei ole mitte üllatusmoment, vaid tõeliselt õnnestunud kingitus, siis tasub saajalt otse küsida. Eriti kui tegu on valiva isiksuse või lapsega. Sellega välistad võimaluse teha vale ost ning kingid kindlasti just selle, mida vaja. Samuti püsite nii samal lainel ja ei ole vaja karta olukorda, et üks kingib praktilise kodutarbe ning teine romantilise ja läbimõeldud kingituse.

4. Mõtle endale!

Kui tunned, et oled õige kingi leidnud, siis võta hetk ja mõtle, kas sina oleksid sellega rahul? Kui paar inetuid villaseid sokke kingipakis valmistaksid sulle pettumuse, siis usu, sama tunnevad teised! Ka tasub tähelepanu pöörata kingi väljanägemisele ning see pakkida või lasta pakkida kaunilt ja korralikult. Küll aga tasub meeles pidada, et luksuslik pakk ning odav ja väheütlev kingitus kokku ei sobi!

5. Ole isiklik

Sinu kingitus peaks näitama saajale, et sa oled sellega vaeva näinud ning ei ostnud lihtsalt esimest kätte juhtuvat asja. Mõtle teid ühendavatele teemadele ja mälestustele ning anna seda tunnet kingitusega edasi. See ju tegelikult ongi jõulukingi esmane eesmärk – kinkida teistele rõõmu. 

Lartusi kingipood on avatud! Ammuta inspiratsiooni meie e-poes (kingitused naisele, kingitused mehele, kingitused kodule) või külasta meie kauplusi Tallinnas. Aitame meeleldi hea nõuga ja kingitused saavad meie juures ka kenasti pakitud!